Ogłoszenia duszpasterskie
XXXI niedziela zwykła, 4 listopada 2018

Dodano: 3 listopada 2018 | « powrót

1. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

2. O godz. 19.00 na Mszy św. gościć będziemy w naszej parafii Abpa Grzegorza Rysia Metropolitę Łódzkiego, który skieruje Słowo Boże do młodzieży studenckiej.

3. W poniedziałek (5 XI) – Msza św. o godz. 18.00 za Caritas parafialną, za chorych, samotnych, rodziny ubogie, darczyńców i wolontariuszy.

4. 5 listopada (poniedziałek) swoje imieniny obchodzi ks. Sławomir Piotrowski – duszpasterz akademicki. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencjach Solenizanta, jak również będzie okazja do złożenia życzeń.

5. 6 listopada (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

6. W środę 7 listopada – Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

7. 8 listopada – w II czwartek miesiąca – o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą za przyczyną św. Dominika Savio. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i kobiet oczekujących potomstwa, za małżeństwa niemogące mieć dzieci oraz za rodziny.

8. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
9 XI (piątek) – Święto Poświecenia Bazyliki Laterańskiej;
10 XI (sobota) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

9. Przyjmujemy na wypominki w kancelarii i zakrystii. W naszym kościele modlić się będziemy za zmarłych przez cały listopad na różańcu, w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 18.00. W każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18.00 sprawujemy Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
Plan wypominków na najbliższy tydzień:
4 XI, niedziela – (nr 41-85);
5 XI, poniedziałek – (nr 86-do końca);
6 XI, wtorek – (wypominki salezjańskie i Bractwa Różańcowego);
7 XI, środa – (nr 1-40);
8 XI, czwartek – (nr 41-85);
9 XI, piątek – (nr 86-do końca);
10 XI, sobota – (wypominki salezjańskie i Bractwa Różańcowego).

10. W przyszłą niedzielę (11 XI) – zbiórka ofiar z racji Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym.

11. Łódzka Caritas, w okresie poprzedzającym II Światowy Dzień Ubogich, w niedzielę 18 listopada przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną” (papierową torbę), zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Wypełnioną żywnością lub artykułami chemicznymi, przynosimy do kościoła przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Informujemy, że w przyszłym roku planowany jest remont głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 9.30 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego w intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie. Niech w tym dniu połączy nas wspólne dziękczynienie za dobro, któremu na imię Polska.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.