Ogłoszenia duszpasterskie
XXIV niedziela zwykła, 15 września 2019

Dodano: 14 września 2019 | « powrót

1. W dzisiejszą niedzielę (15 IX) – przeprowadzana jest zbiórka ofiar na remont schodów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

2. 17 września (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

3. W środę 18 września o godz. 9.00 w dniu Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – uroczysta Msza św. w kościele na rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego, po której zostaną poświęcone przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę szkolną.

4. Trwa nowenna do Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która będzie odprawiana o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 18.00.

5. Uroczystość odpustową ku św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki parafii, obchodzić będziemy w I niedzielę października (6 X). Suma odpustowa i procesja z figurą św. Teresy o godz. 13.00. Uroczyste nieszpory wraz z poświęceniem róż o godz. 18.00.

6. Rodzice chcący, by ich dzieci przystąpiły w tym roku katechetycznym do I Komunii Św. lub sakramentu bierzmowania w naszej parafii, proszeni są o zgłaszanie się do proboszcza w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
16 IX (poniedziałek) – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
18 IX (środa) – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski;
20 IX (piątek) – wspomnienie św. Andrzeja Kim i Towarzyszy, męczenników;
21 IX (sobota) – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Informujemy, że trwają prace remontowe głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. 17 września 1939 r., zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 80. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka – Msza św. pod przewodnictwem Abpa Grzegorza Rysia we wtorek 17 września o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.