Ogłoszenia duszpasterskie
XXV niedziela zwykła, 22 września 2019

Dodano: 21 września 2019 | « powrót

1. Dzisiaj (22 IX) o godz. 11.30 – uroczyste rozpoczęcie nowego roku oratoryjnego, na które zapraszamy ministrantów, bielanki oraz dzieci i młodzież. Po Mszy św. zapraszamy na grilla i zabawy na boisku oratoryjnym.

2. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży, dzieciom, rodzicom, nauczycielom i katechetom za udział we Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny i katechetyczny w dniu św. Stanisława Kostki.

3. 24 września (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

4. 24 września (wtorek) – Msza św. o godz. 18.00 w intencji współpracowników, ofiarodawców i dobrodziejów przez wstawiennictwo N.M.P. Wspomożycielki Wiernych.

5. 28 września (sobota) polecajmy naszym modlitwom Solenizanta ks. Wacława Kędzierskiego, wikariusza parafii, opiekuna ministrantów, kierownika Oratorium i Biura Radia Maryja.

6. Trwa nowenna do Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która będzie odprawiana o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 18.00.

7. Uroczystość odpustową ku św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki parafii, obchodzić będziemy w I niedzielę października (6 X). Suma odpustowa i procesja z figurą św. Teresy o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. dr Tadeusza Jareckiego – Inspektora prowincji warszawskiej. Uroczystym nieszporom wraz z poświęceniem róż o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski.

8. Rodzice chcący, by ich dzieci przystąpiły w tym roku katechetycznym do I Komunii Św. lub sakramentu bierzmowania w naszej parafii, proszeni są o zgłaszanie się do proboszcza w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

9. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
23 IX (poniedziałek) – wspomnienie św. O. Pio, prezbitera;
27 IX (piątek) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
28 IX (sobota) – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Informujemy, że trwają prace remontowe głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września (sobota) o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

2. Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza 28 września br. na godz. 11.00 do kościoła Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim do udziału we Mszy św., podczas której zostanie ogłoszona decyzja Stolicy Apostolskiej o podniesieniu piotrkowskiej fary do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Ryłko.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.